Kategorie:

WÓZEK BLIŹNIACZY JEDEN OBOK DRUGIEGO CZY JEDEN ZA DRUGIM? KTÓRY WYBRAĆ?

Przyjście na świat bliźniaków to podwójne wyzwanie dla rodziców. Wszystkie akcesoria muszą być bowiem kupione podwójnie, a niektóre z nich – takie jak wózki – wykonane są w specjalnej formie. Obecnie na rynku znajdziemy wózki bliźniacze jeden za drugim oraz analogiczne wózki w modelu jeden obok drugiego. Podpowiadamy, jakie są zalety każdego z nich i który wybrać.

WÓZEK DLA BLIŹNIAKÓW JEDEN ZA DRUGIM

Wózek dla bliźniaków w formie jeden za drugim to propozycja, która charakteryzuje się tym, że siedziska umieszczone są w nim właśnie w takiej formie. Główną zaletą takiego wózka jest to, że jak na tego typu konstrukcję, zajmuje stosunkowo mało miejsca i rodzicom łatwiej jest manewrować nawet w nieco węższych uliczkach. W momencie, kiedy takie wózki zostają złożone, nie zajmują zbyt wiele przestrzeni. Niewątpliwą zaletą jest to, że podczas spacerów dzieci nie przeszkadzają sobie nawzajem – nie budzą się ani nie zaczepiają. Należy jednak pamiętać, że za pomocą takiego wózka trudno pokonywać krawężniki.

WÓZKI BLIŹNIACZE JEDEN OBOK DRUGIEGO

Innym rozwiązaniem jest wózek bliźniaczy jeden obok drugiego. Ten model jest nieco szerszy i pozwala dzieciom na bezustanne przebywanie obok siebie na spacerach. Podczas spacerów mamy łatwy dostęp do obydwu maluchów, a samym wózkiem dosyć łatwo manewruje się podczas pokonywania krawężników. Warto jednak zaznaczyć, że jest to rozwiązanie, które zajmuje nieco więcej miejsca, dlatego przejeżdżanie przez wąskie alejki – na przykład w sklepie – może być utrudnione.

WÓZEK DLA BLIŹNIAKÓW – JAK WYBRAĆ?

Podczas wybierania wózka dla bliźniąt warto rozważyć bardzo indywidualne kwestie, które potencjalnie wpłyną na komfort jego użytkowania. Bardzo ważna jest waga wózka oraz jego rozmiary. W zależności od modelu wózek będzie albo szeroki, albo długi. Bardzo istotną kwestią jest także komfort siedzenia. Siedziska w wózku dla bliźniąt powinny być wygodne i w żaden sposób nie krępować ruchów dziecka. Ergonomia siedzeń powinna pozwalać na ich regulowanie z pozycji leżącej do siedzącej. Standardem są oczywiście mocne i trwałe pasy bezpieczeństwa.

Wybór bliźniaczego wózka nie jest łatwy i zależy od wielu, bardzo indywidualnych czynników. Zarówno wózek dla bliźniaków jeden za drugim, jak i wózki bliźniacze jeden obok drugiego mają zarówno wady, jak i zalety. Ten drugi świetnie sprawdzi się, jeżeli zależy nam przede wszystkim na wygodnym dostępie do dzieci. Pierwszy z kolei pozwala na manewrowanie wózkiem w nieco węższych uliczkach i zakamarkach.