ciągnik
Kategorie:

Ursus C-385 – wady i zalety

Ursus C-385 to brat bliźniak modelu C-382. Bogate wyposażenie standardowe sprawia, że maszyna nadaje się zarówno do prac rolniczych, transportowych, jak i komunalnych i pomocniczych. W stosunku do swojego pierwowzoru zmienił się silnik, skrzynia przekładniowa, most napędowy tylny i przedni. Bez zmian pozostała prędkość maksymalna, jednak Ursus C-385 ma mocniejszy podnośnik. To topowa maszyna, która sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Ursus C-385 – parametry

Ursus C-385 należy do ciągników typu ciężki sprzęt rolniczy. Posiada biegi 16/8 oraz WOM – 540/1000. Ciągnik Ursus C-385 ma maksymalną moc znamionową 55,8/76 kW/km i prędkość 24,68 km/h. Maszyna może nie jest bardzo szybka, ale może wykonywać ciężkie prace z dużą dokładnością. Ciągnik Ursus C-385 wyposażony jest w udźwig 1700 kg, pompę hydrauliczną o wydatku 31 l/min oraz 4-cylindrowy silnik. Wyposażony był w suche jednopłytkowe sprzęgło cierne i zsynchronizowaną skrzynię biegów bez zwalniacza z dwustopniowym wzmacniaczem momentu obrotowego, a także był wyposażony w mechaniczną blokadę mechanizmu różnicowego. Układ jezdny ciągnika Ursus C-385 składa się ze sztywnej lub resorowanej przedniej osi, wspomaganego hydraulicznie śrubowego układu kierowniczego, hamulców tarczowych i hydraulicznych. Dodatkowo posiada pneumatyczny system hamowania przyczepy.

Instalacja elektryczna Ursus C-385 oryginalna. Sprawnie działająca instalacja elektryczna zapewnia niezawodną pracę pojazdu. Mając to na uwadze umieściliśmy w naszej ofercie szereg oryginalnych części zamiennych do ciągników Ursus C-385. Dostarczamy czujnik ciśnienia oleju, alternator kombinowany, przewód uziemiający i komplet przewodów akumulatora. Uzupełniamy naszą ofertę o elementy zgodne z oryginalnym systemem ciągnika, co gwarantuje bardzo sprawną i szybką wymianę. Zapewnia również możliwość naprawy uszkodzonych systemów i przywrócenia sprawności pojazdu w bardzo krótkim czasie.

Ursus c-385 wady i zalety

Największą zaletą ciągników marki Ursus jest prosta konstrukcja, trwałość i przystosowanie do intensywnej eksploatacji. Nawet w przypadku awarii ciągnika często trzeba interweniować w poszczególnych elementach rolniczych, a nie w całym systemie. Dzięki temu serwis maszyn Ursus C-385 nie będzie sprawiał większych trudności doświadczonemu mechanikowi.

Możesz uniknąć kosztownych napraw i części zamiennych do swojego Ursusa C-385 dzięki regularnym przeglądom i serwisowaniu. Każda kontrola powinna obejmować sprawdzenie stanu oleju, płynu chłodzącego i hamulcowego. Jeśli w układzie chłodzenia nie ma wody, tłoki silnika mogą się zablokować. Ważną cechą nowego C 385 jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Jeśli ciągnik napotka jakąkolwiek awarię, zostaje unieruchomiony i przestaje działać. Dzięki takiemu rozwiązaniu operator maszyny jest całkowicie bezpieczny i może przeprowadzić niezbędne naprawy. Pomimo swojej masy, traktory są dość szybkie – potrafią rozpędzić się do 40 km/h.

Ursus c 385 wady i zalety 

Ocena korzyści polskiej gospodarki ze współpracy z Czechosłowacją przy produkcji ciągników. Należy również wziąć pod uwagę, że zatrzymało to pracę samych konstruktorów ZM Ursus nad zunifikowaną linią ciągników. W 1968 roku działalność PCCOBC w Brnie została zawieszona po wkroczeniu wojsk Układu Warszawskiego (w tym niestety wojsk polskich). Dopiero w 1980 roku PCOBRC wznowiło działalność w dziedzinie ciężkich ciągników. To wszystko nie zmieniło jednak faktu, że dla dwóch pokoleń rolników (i nie tylko Polaków) model URSUS C-385 stał się legendą, niezbędnym narzędziem pracy i utrzymania gospodarstwa. Należy pamiętać, że w naszej tradycji ważną rolę odgrywało polskie rolnictwo, podobnie jak polski przemysł, w tym samochodowy, ustępujący jedynie tekstyliom i chemikaliom. Dzisiaj „pokolenie IT” prawdopodobnie nie wie tych rzeczy. Dlatego przegląd historii modelu URSUS może odegrać ważną rolę w bieżących wysiłkach na rzecz reaktywacji polskiego rolnictwa i przemysłu. Szukasz części do swojego Ursusa, zobacz ofertę: http://klemax.pl/category/221607/ursus-c-385.html