seks
Kategorie:

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu?

Kwestia tego, jak doprowadzić kobietę do orgazmu, to już niemal mityczny problem. Jednak wystarczy nieco kreatywności, trochę przygotować, a każda partnerka będzie miała możliwość satysfakcji podczas stosunku.

Wszystko zaczyna się w głowie

Mózg jest odpowiedzialny za regulację wydzielania hormonów związanych z pożądaniem, a także kontroluje emocje. Interpretuje bodźce, jakimi obdarzamy strefy erogenne, decyduje, czy stosunek jest podniecający i uruchamia uwalnianie fenyloetyloaminy, związku, który wyzwala namiętność. Substancja ta odpowiada za pobudzenie oraz za produkcję dopaminy, czyli neuroprzekaźnika związanego z przyjemnością i nagrodą. Co więcej, jest w stanie sprawić, że zapominamy o problemach bądź bólu, gdy jesteśmy w trakcie erotycznej chwili.

Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jak doprowadzić do orgazmu kobietę, pobudzaj jej wyobraźnię. Baw się w udawanie, podsuwaj jej erotyczne filmy i lektury, spróbuj odgrywać rolę. Chodzi o to, żeby „przygotować grunt”, odtwarzając to, co partnerka lubi oraz czego chciałaby doświadczyć.

Wykorzystaj pocałunki

Kiedy się całujemy, mózg analizuje wszystkie informacje, które płyną z ust i wydziela serię neuroprzekaźników lub substancji chemicznych wywołujących pewne efekty związane z odczuwaniem przyjemności. Ponadto przygotowują nas fizycznie do stosunku. Dlatego erotyczny pocałunek kryje w sobie skomplikowany mechanizm, prowokujący takie doznania jak dreszcze czy ciepło, przyspiesza pracę serca. I tak aż do osiągnięcia podniecenia oraz orgazmu. Dodatkowo w trakcie wymiany śliny mężczyzna przekazuje testosteron, który działa jak swoisty afrodyzjak, aktywując seksualną receptywność kobiety.

Wykorzystaj zmysł dotyku

Wargi i opuszki palców, mimo niewielkich rozmiarów, posiadają ogromną liczbę zakończeń nerwowych w całym ciele, kryjąc w sobie liczne receptory o rozwiniętej zdolności odbierania, poznawania i przekazywania informacji do mózgu. Dlatego użyj ich nie tylko do generowania przyjemności, ale także do jej odczuwania. Zmysł dotyku jest tak potężny w kontekście seksualności, że istnieją ludzie, którzy osiągają orgazm za jego pośrednictwem. Wykorzystaj więc palce, aby sprowokować doznania na skórze partnerki, podnosząc jego poziom podniecenia.

Naucz się również rozpoznawać strefy erogenne kobiecego ciała. Dowiedz się, które partie są najczulsze, odkryj, co ją pociąga i co lubi. Ponadto porozmawiaj z partnerką na temat tego, co wywołuje u niej obrzydzenie, dyskomfort, ból, a w konsekwencji wzmocnij lub wyeliminuj to z repertuaru zachowań.

Zwróć uwagę na piersi

Jak szybko doprowadzić kobietę do orgazmu? Czy wiesz, że brodawki sutkowe są niezwykle wrażliwe? Gdy się je stymuluje, twardnieją i unoszą się. Dzieje się tak dlatego, że na czubku znajduje się wiele zakończeń nerwowych odpowiedzialnych za przyjemność. Jeśli bawisz się sutkiem kobiety, możesz sprawić, że odczuje podniecenie i dzięki temu będzie znacznie lepiej nawilżona.

Zacznij delikatnie masować sutki i pamiętaj, że istnieje bardzo szczególne połączenie między brodawką a pochwą. Kiedy je stymulujesz, organizm zaczyna wytwarzać oksytocynę. Ta z kolei sprawia, że mięśnie waginy kurczą się i powodują kołatanie serca. Istnieją nawet kobiety, które osiągają orgazm podczas stymulacji ich sutków.

Staraj się być delikatny i nie gryźć, a jeśli partnerka chce spróbować mocniejszej stymulacji, spróbuj kilku intensywniejszych uszczypnięć tuż przed kulminacją.

Łechtaczka – królowa orgazmów

Jest to znacznie większy i bardziej złożony organ niż myślisz, ponieważ rozciąga się kilka centymetrów pod skórą i może być stymulowany pod różnymi kątami z wnętrza pochwy.

Eksperci twierdzą, że tylko niewielka część kobiet osiąga spełnienie poprzez penetrację. Kobiety łatwiej szczytują, gdy stymulacja obejmuje wiele obszarów. Natomiast łechtaczka stanowi królową kobiecych orgazmów. W związku z tym musisz wiedzieć, jak drażnić tę część ciała.

Łechtaczka to tak ważny obszar, że najskuteczniejszym sposobem na orgazm jest bezpośrednia stymulacja jej zewnętrznej części – ręcznie lub za pomocą ust. Należy jednak pamiętać, że ten widoczny element to tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ ten narząd rozciąga się wewnętrznie po obu stronach wejścia do pochwy.

Penetracja

Według badań opublikowanych przez The Journal of Sex Research w 2006 roku, tylko 49,9% kobiet osiąga orgazm poprzez samą penetrację pochwy. Z kolei, gdy towarzyszą jej ruchy manualne, odsetek ten wynosi 70,9%. Co więcej, wartość osiąga 72,8%. gdy dochodzi do tego stymulacja oralna.

Podczas penetracji kobieta w żadnym momencie nie powinna odczuwać bólu. Zawsze warto mieć pod ręką dobry żel intymny. Starannie wybierz produkt, najlepiej taki na bazie wody, który ma zrównoważone pH, aby uniknąć infekcji. Dobre propozycje znajdziesz na https://xn--d-sma.pl.

Jeśli chodzi o szybkość penetracji, powinna być wprost proporcjonalna do tempa stymulacji łechtaczki i innych stref erogennych, aby osiągnąć ciągłość wrażeń oraz większą intensywność.