Kategorie:

Meble tapicerowane – jaki wybrać narożnik do salonu z funkcją spania?

Duże narożniki z funkcją spania są coraz częstszym wyborem wśród właścicieli nieruchomości, którzy wyposażają swoje mieszkanie w bloku lub dom jednorodzinny. W ciągu dnia pełnią one funkcje miejsca wypoczynkowego, a wieczorami można je zamienić w łóżko. Mogą służyć codziennie do spania dla gospodarzy, ale także okazjonalnie dla zaproszonych gości.

Na co zwrócić uwagę wybierając duży narożnik do salonu z funkcją spania?

Bardzo ważne jest, aby podczas wyboru dużego narożnika do salonu z funkcją spania zwrócić uwagę na kształty i usytuowanie narożników. Producenci oferują modele posiadające jeden lub dwa szezlongi.

Rogówki do spania U-kształtne, najlepiej sprawdzają się w dużych pomieszczeniach. Natomiast w przypadku małych mieszkań warto jest postawić na narożniki L-kształtne.

W większości sklepów oferowane są meble z możliwością wyboru strony, z której ma być usytuowany szezlong. Dzięki temu bez problemu można dopasować ustawienie rozkładanego narożnika do wymiaru salonu.

Jakie wymiary powinien mieć narożnik do codziennego spania?

Początkujące osoby, które pierwszy raz zamawiają tego rodzaju meble, bardzo często zastanawiają się nad tym, jaki narożnik wybrać do codziennego spania. Trzeba dokładnie zastanowić się nad rozmiarami rogówka do spania i liczyć się, z tym że po rozłożeniu łóżko będzie miało jeszcze większe wymiary.

Należy także zwrócić uwagę na głębokość i wysokość siedziska, aby mebel idealnie został dopasowany do naszego wzrostu oraz członków naszej rodziny. Dla niższych osób najwygodniejszym rozwiązaniem będą płytkie i niskie narożniki, natomiast dla osób o większym wzroście zdecydowanie lepsze będą głębokie oraz wysokie meble.

Ważna jest również wysokość oparcia, aby każdy z użytkowników mógł mieć idealne podparcie na całej długości kręgosłupa. W ten sposób codzienne oglądanie telewizji całą rodziną oraz wypoczynek przy kawie i gazecie będzie jak najbardziej komfortowy.

Istotne jest również to, aby zwrócić uwagę na powierzchnię spania po rozłożeniu narożnika. Tylko odpowiedniej wielkości powierzchnia będzie mogła zagwarantować komfortowy i spokojny sen, który zregeneruje organizm i pomoże wypocząć.

Jak wybrać funkcjonalny narożnik do spania?

Meble do salonu lub sypialni powinny być również odpowiednio funkcjonalne, zwłaszcza gdy mają być często użytkowane jako łóżko. Warto wtedy przy zakupie sprawdzić, czy w danym narożniku znajduje się pojemnik na pościel.

Można będzie w ten sposób wykorzystać schowek na pościel dla gości lub schować tam dodatkowe poduszki oraz koce. Niektóre rozkładane narożniki posiadają również inne dodatkowe funkcjonalne elementy, takie jak:

• wysuwane szuflady,

• dodatkowe półki,

• chowane pufy.

Takie dodatkowe wyposażenie ma bardzo duże znaczenie w przypadku małych pokoi, gdzie liczy się wykorzystanie każdego centymetra. Dodatkowo duży schowek pozwoli na łatwiejsze utrzymywanie porządku w pomieszczeniu.

MATERIAŁ I KOLOR NAROŻNIKÓW

Na rynku można znaleźć wiele różnych modeli narożników. Najpopularniejsze są te wykonane z tkanin tapicerskich oraz obicia z ekoskóry. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie posiada swoje zalety.

Narożniki wykonane z tkanin tapicerskich są bardzo wytrzymałe i przyjemne w dotyku. Natomiast te wykonane z ekoskóry uważane są za najbardziej eleganckie i łatwo można je utrzymać w czystości.

Jeśli chodzi o kolorystykę narożnika z funkcją spania, to wszystko zależy od indywidualnego gustu właściciela domu. W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się jasne kolory, które optycznie powiększają całą przestrzeń, a do dużych salonów pasuje praktycznie każdy kolor.