Kategorie:

Jak nauczyć się włoskiego?

Najlepsze inwestycje to te w samorozwój. Jedną z nich jest nauka języków obcych, które stają się dla nas przepustką do zadowalającej kariery zawodowej oraz zauważalnie ułatwiają podróżowanie po rozmaitych zakątkach Europy i całego świata. Wielu z nas doskonale radzi sobie z angielskim, dlatego warto pójść o krok dalej i zgłębić tajniki mowy mieszkańców pięknego kraju, jakim są Włochy. Jak szybko nauczyć się włoskiego? Oto kilka sprawdzonych sposobów!

Pierwsze kroki podejmowane na własną rękę

Jeśli jesteśmy osobami o wysokim poziomie motywacji, naukę możemy rozpocząć od działań podejmowanych na własną rękę. Obecnie nie brakuje różnorodnych aplikacji na urządzenia mobilne, które umożliwiają uczenie się obcych języków, w tym tego używanego w słonecznej Italii. Zainstalujmy jedną z nich i korzystajmy z niej sumiennie oraz regularnie. Nie zaszkodzi zrobić użytku z tego, co ma nam do zaoferowania Internet. Nie brakuje w nim wszelakich materiałów dydaktycznych, bardzo często zupełnie darmowych. Pobierzmy zestawy słówek, książki oraz obejrzyjmy filmy video udostępniane przez nauczycieli. Następnie sięgajmy po nie przynajmniej trzy razy w tygodniu i przyswajajmy wiedzę. Nie zaszkodzi połączyć przyjemnego z pożytecznym! Jak nauczyć się języka włoskiego bez spędzania długich godzin nad zestawami gramatycznymi? Oglądając filmy i seriale nakręcone w tym kraju! Włączmy polskie napisy i wsłuchujmy się w kwestie wypowiadane przez bohaterów. Nie tylko ich mowa zaczyna dla nas brzmieć coraz bardziej naturalnie, ale też poznajemy i zapamiętujemy nowe słówka oraz utrwalamy ich właściwą wymowę. Z biegiem czasu możemy zastąpić polskie napisy tymi włoskimi. Na podobnej zasadzie zadziała również słuchanie włoskiej muzyki oraz czytanie serwisów online i czasopism tworzonych w tym kraju. Teksty piosenek możemy tłumaczyć na własną rękę, podobnie jak inne treści publikowane przez włoskie kanały społecznościowe. Na pewno nie będziemy się przy tym nudzić i nie ostudzi to naszego entuzjazmu!

Skuteczna nauka języka obcego – o czym pamiętać?

Pamiętajmy o tym, że nauka jest skuteczna wtedy, gdy podchodzimy do niej kompleksowo. Dbajmy o to, by po włosku zarówno pisać, czytać, jak i rozmawiać. Ta ostatnia czynność ze zrozumiałych powodów może być najtrudniejsza do zrealizowania, ale nie jest niemożliwa. Wystarczy założyć konto na włoskim forum dyskusyjnym lub czacie i tam konwersować z innymi ludźmi. Jeżeli pozwalają nam na to nasze fundusze, wybierzmy się w podróż do Włoch! Z pewnością będzie to niezapomniana przygoda. Miło spędzimy czas i zrobimy użytek ze zdobytej wiedzy. Nie zabraknie nam towarzystwa do rozmów, a satysfakcja z tego, że pozostali rozumieją, co mówimy, będzie niezwykłym zastrzykiem motywacji do dalszego poznawania tego języka!

Wybrać metodę nauki dopasowaną do nas

Jak nauczyć się włoskiego, jeśli nie cechuje nas wystarczająca samodyscyplina? Korzystając z fachowego wsparcia. Zapiszmy się na kurs, który oferuje właściwie każda szkoła językowa w Opolu oraz te w innych miastach. Tam znajdziemy się pod opieką specjalistów, którzy określą nasz poziom umiejętności i dopasują program edukacyjny dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań. W zależności od preferencji możemy zdecydować się na zajęcia prowadzone w grupie lub na te indywidualne. Warto podkreślić, że ta druga opcja będzie znakomitym rozwiązaniem zwłaszcza wtedy, gdy pragniemy uczyć się języka z myślą o konkretnych planach. Wtedy lektor przygotuje dla nas na przykład szeroki zakres słownictwa biznesowego, branżowego, lub tego, które stosowane jest na co dzień w tak zwanej mowie potocznej. Testy i bieżące komentarze wypowiadane przez nauczyciela sprawią, że będziemy mieli jasne informacje na temat tego, jak idzie nam nauka. Co za tym idzie, dowiemy się nad czym ewentualnie musimy bardziej popracować, a z czym nie mamy już żadnych kłopotów. Sami nie zauważymy, jak szybko zaczniemy rozmawiać po włosku czując się wtedy zupełnie naturalnie! Zastanówmy się więc nad tym i zacznijmy swoją przygodę z tym pięknym językiem.