Kategorie:

Jak dobrać łańcuszek do zawieszki – poradnik

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zawieszek do łańcuszków. Wzornictwo pod tym względem jest na tyle bogate, że każda z pań z pewnością będzie mogła wybrać coś dla siebie. Jednak często pojawiające się pytanie dotyczy tego, w jaki sposób dobrać łańcuszek do zawieszki. Warto zatem poznać kilka rad, które z pewnością pomogą ten problem rozwiązać.

Waga zawieszki

Aby wiedzieć, jaki łańcuszek do zawieszki pasować będzie najlepiej, zacząć należy od samej zawieszki. A konkretnie od jej wagi – ma to bardzo duże znaczenie. Jest tak, gdyż waga łańcuszka zbliżona powinna być właśnie do wagi zawieszki. Dlatego wybierając łańcuszek pod uwagę brać należy taki, który ciężarem zbliżony jest do zawieszki. W innym przypadku efekt nie będzie taki, jakiego się spodziewano. Przykładowo, jeśli łańcuszek będzie znacznie cięższy od zawieszki, wówczas sama zawieszka może stać się kompletnie niewidoczna. Na pierwszym planie będzie jedynie łańcuszek, który przytłaczać będzie zawieszkę. Z drugiej strony, jeśli łańcuszek będzie zbyt lekki zawieszka może się zerwać. Dodatkowo łańcuszek może się przetrzeć w miejscu, w którym zawieszona jest zbyt ciężka zawieszka.

Srebrna zawieszka do łańcuszka, czyli dobór koloru

Dobierając łańcuszek do zawieszki, pod uwagę wziąć należy również kolor metalu szlachetnego. Chodzi o to, aby połączenie łańcuszka i zawieszki było spójne. Nie ma nic złego w tym, aby połączyć ze sobą złoto i srebro. Pamiętać jednak trzeba o kilku ważnych zasadach. Jeśli zawieszka wykonana jest w całości ze srebra, wówczas najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie wybór srebrnego łańcuszka. Warto podkreślić, że dziś zawieszki srebrne na łańcuszek cieszą się dużą popularnością. Inaczej może być w przypadku kiedy zawieszka wykonana jest z połączenia srebra i złota. W takim przypadku uwagę zwrócić należy na to, który z tych metali jest metalem dominującym. Jeśli zawieszka zawiera więcej srebra, to wybrać powinno się srebrny łańcuszek. Analogicznie jest w sytuacji, kiedy metalem dominującym jest złoto. Warto także pamiętać o tym, że jeśli zawieszka jest dwukolorowa, to łańcuszek pozostać powinien jednak w jednym kolorze. Dzięki temu całość prezentować będzie się spójnie.

Kształt zawieszki

Odpowiadając na pytanie, jak dobrać łańcuszek do zawieszki nie można zapomnieć o kwestii kształtu samej zawieszki. Łańcuszki, które w swojej formie są proste, łączone mogą być z zawieszką o niemal każdym kształcie. Jeśli jednak pragnie się zakupić nieco bardziej fantazyjny łańcuszek, w różnych kolorach i ze zdobieniami to zawieszka w takim przypadku powinna być prosta i skromna. Dzięki temu nie będzie odwracała uwagi od łańcuszka i to właśnie łańcuszek będzie na pierwszym planie. Jednak w przypadku takich łańcuszków lepszym rozwiązaniem jest noszenie ich po prostu bez zawieszki.

Jak zatem widać, dobór łańcuszka do zawieszki nie jest wcale tak skomplikowany, jak mogłoby się to wydawać. Przestrzegać trzeba jedynie tych kilku rad. Dzięki temu można mieć pewność stworzenia bardzo estetycznej kompozycji.