wesele
Kategorie:

Ile kosztuje kamerzysta na wesele?

Wesele i ślub to niezapomniane przeżycie nie tylko dla pary młodej, ale również dla gości. Te piękne, wyjątkowe chwile szybko mogą jednak zatrzeć się w pamięci. Nic więc dziwnego, że coraz więcej par decyduje się na zatrudnienie profesjonalnego kamerzysty, który przygotuje piękny film, który z pewnością będzie chętnie oglądany jeszcze długo po tej wyjątkowej uroczystości. Wesele nie jest jednak tanim przedsięwzięciem. Wielu przyszłych małżonków zastanawia się więc, jaki jest koszt wynajęcia kamerzysty na wesele.

Od czego zależy cena za kamerzystę?

Kamerzysta na wesele (Kraków) to obecnie coraz chętniej wybierana usługa. W przeciwieństwie do tradycyjnej fotografii, zarówno para młoda, jak i goście, mogą cieszyć się pięknie zmontowanym, dynamicznym filmem. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, ile kosztuje kamerzysta. Przede wszystkim cena ta zależy od długości oraz rodzaju filmu. Im krótszy filmy będzie trzeba zmontować, tym niższa będzie jego cena. Dłuższe filmy, wzbogacone ujęciami z drona będą najdroższe, jednak z pewnością będą wykonane z największym rozmachem. Bardzo popularne stają się tzw. teledyski weselne. Są to najkrótsze formy, nie są jednak proporcjonalnie tańsze. Wymagają bowiem obecności ekipy przez cały dzień i późniejszej, dokładnej obróbki.

Bardzo duże znaczenie ma również rodzaj filmu. Kamerzysta na wesele (Kraków) może przygotować reportaż ślubny. Wymaga on jednak więcej kunsztu oraz zaangażowania ze strony ekipy. Oznacza to, że za taką produkcję trzeba będzie zapłacić więcej niż za tradycyjny film. Reportaż jest jednak wykonany z dużo większą precyzją, przekazuje więcej emocji towarzyszących temu wyjątkowemu dniu.

Ostatnim czynnikiem, który najbardziej przyczynił się do zmiany ceny za usługę kamerzysty, jest liczebność ekipy filmowej. Oczywiście, im więcej członków ekipy, tym większy koszt usługi. W większości przypadków transport ekipy do 100 km jest bezpłatna, natomiast za każdy kolejny kilometr trzeba już płacić. Ponadto dodatkowym kamerzystom należy zapewnić talerzyk przy stole na sali weselnej.

Ile kosztuje kamerzysta na wesele?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje kamerzysta na wesele. Składa się na to wiele czynników, takich jak miasto, w jakim odbywa się wesele czy popularność i prestiż danego kamerzysty. Bardzo ważne jest, aby przed wyborem kamerzysty sprawdzić, czy posiada on uprawnienia do wykonywania zawodu oraz zarejestrowaną działalność. Zabezpieczy to parę młoda przed ewentualnymi oszustami.

Jeżeli przyszli nowożeńcy dysponują większą ilością wolnych środków, warto pomyśleć o usłudze kamerzysty w pakiecie. Co może on zawierać? Najczęściej spotykany jest dodatkowy dzień filmowy na poprawinach. Ponadto kamerzysta może także przygotować piękny film w plenerze na sesję ślubną. Oczywiście wszystkie te usługi są dodatkowo płatne i tylko od decyzji młodej pary będzie zależało, czy zechcą z nich skorzystać. Nie ma jednak wątpliwości, że dobry kamerzysta na wesele może sprawić, że ten wyjątkowy dzień zostanie zapamiętany do końca życia.