podologia
Kategorie:

Czym się zajmuje podolog? KIedy powinniśmy korzystać z profesjonalnej pomocy?

Wiele osób ma problemy ze swoimi stopami. Brodawki, nagniotki, wrastające paznokcie, infekcje grzybicze i ból stóp mogą być dość powszechne wśród ludzi. Używamy naszych stóp każdego dnia. Dlatego ważne jest, aby dbać o nie, aby uniknąć wszelkich problemów, które mogą pojawić się w późniejszym etapie naszego życia. Lekarzem od stóp jest właśnie podolog. Czym dokładnie się zajmuje podolog? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Czym zajmuje się podolog?

Podolog jest specjalistą, który zajmuje się leczeniem schorzeń dotykających stopy i stawu skokowego. Posiada on rozległe szkolenie w zakresie anatomii stopy i kostki, biomechaniki i leczenia, a także najnowszych technik chirurgicznych.

Podolodzy są również przeszkoleni w zakresie diagnozowania i leczenia powszechnych schorzeń stóp, takich jak płaskostopie (pes planus), bunions (hallux valgus), hammertoes, brodawki, nagniotki, modzele i wrastające paznokcie.

Podiatra może przepisywać leki, podawać zabiegi, wykonywać operacje

Podiatrzy są lekarzami medycyny podologicznej, którzy diagnozują, leczą i zarządzają warunkami stopy, kostki i dolnej części nogi. Podologia w Gdyni zapewni podstawową opiekę dla pacjentów z cukrzycą i innymi schorzeniami, które wpływają na stopy. Podiatrzy zapewniają również opiekę profilaktyczną, aby pomóc ludziom uniknąć problemów ze stopami.

Podiatrzy mogą przepisywać leki, stosować zabiegi, wykonywać operacje i oferować doradztwo żywieniowe. Jeśli pacjent wymaga operacji lub ma zaawansowaną chorobę, która wymaga amputacji palca lub części stopy, podolog skonsultuje się z chirurgiem ortopedą przed podjęciem decyzji, czy operacja jest odpowiednia.

Chirurgia podologiczna

Chirurgia podiatryczna jest jedną z najczęstszych procedur wykonywanych przez podiatrów. Obejmuje to zarówno chirurgiczne, jak i niechirurgiczne leczenie takich schorzeń, jak bunions, hammertoes, wrastające paznokcie i brodawki.

Podiatrzy zapewniają również opiekę dla osób z cukrzycą, sportowców z urazami stóp i wszystkich, którzy potrzebują ulgi od przewlekłego bólu stóp lub innych problemów wpływających na ich stopy.

Podiatrzy mogą być w stanie pomóc określić przyczynę problemu ze stopami i zalecić plan leczenia

Podiatrzy mogą pomóc w określeniu przyczyny problemu ze stopami i zalecić plan leczenia. Są oni ekspertami w dziedzinie anatomii i biomechaniki stopy, kostki i dolnej części nogi. Mogą również zaoferować porady dotyczące zapobiegania urazom i deformacjom.

Pierwszym krokiem jest wizyta u podiatry, gdy zauważysz jakiekolwiek objawy, które mogą wskazywać na problem ze stopami. Podiatrzy często leczą pacjentów, którzy mają cukrzycę, zapalenie stawów lub inne warunki, które wpływają na stopy. Podologia w Gdyni to również operacje w obrębie stóp. Podolodzy mogą również wykonywać operacje na kostce lub dolnej części nogi w celu naprawy rozdartych więzadeł, lub ścięgien, leczenia złamanych kości i wykonywania operacji rekonstrukcyjnych na palcach.

Kiedy udać się do podologa?

Podiatrzy mogą leczyć wiele powszechnych problemów ze stopami, które pojawiają się w wyniku starzenia się, urazów lub nadmiernego użytkowania. Jeśli masz pytania dotyczące swoich stóp lub kostek, zobacz podiatrę.

Poniżej przedstawiamy kilka powszechnych powodów, dla których warto udać się do podologa:

  • Masz ból w stopach lub kostkach po urazie
  • Masz ból w stopach lub kostkach, który nie ustępuje po odpoczynku i leczeniu domowym
  • Masz trudności z chodzeniem z powodu problemów ze stopami, takich jak zapalenie stawów lub złamania
  • Czujesz, że coś jest nie tak z jedną ze stóp, nawet jeśli wygląda ona normalnie.