Kategorie:

Czym są licówki akrylowe i jak o nie dbać?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ogromny wpływ na komfort życia każdego człowieka ma uśmiech. Nierzadko zdarza się, że osoba niezadowolona ze stanu swojego uzębienia traci pewność siebie i przestaje się szeroko uśmiechać w celu ukrycia przeszkadzających jej, nieestetycznych przebarwień czy niewielkich ubytków.

Licówki są sposobem na ukrycie niekorzystnie wyglądających zębów. Jest to rodzaj nakładek, które przyklejane są za pomocą specjalnego kleju do uzębienia pacjenta. W bezbolesny sposób poprawiają kształt zgryzu bądź ukrywają złamanie czy ukruszenie widoczne na uzębieniu.

Licówki akrylowe polecane są osobom pragnącym poprawić kolor swoich zębów i ukryć przebarwienia, które się na nich znajdują. W zależności od preferencji pacjenta oraz stanu uzębienia, tego typu elementy można założyć na pojedyncze lub wszystkie zęby.

Co to jest licówka akrylowa?

Akryl to tworzywo sztuczne często wykorzystywane w stomatologii estetycznej. Wykonuje się z niego aparaty ortodontyczne, protezy, a także licówki. Tego typu elementy są grubsze i cięższe od kompozytowych bądź ceramicznych. Najczęściej traktuje się je jako rozwiązanie tymczasowe, zakładane na maksymalnie dwa lata. Mogą być stosowane w sytuacji, gdy pacjent czeka na wykonanie przez protetyka licówek z trwalszego materiału lub, gdy chce poprawić wygląd swojego uzębienia przed ważnym wydarzeniem.

Licówki nie powodują uszkodzenia zębów i wyglądają bardzo naturalnie. Ich ogromną zaletą jest atrakcyjna cena – ten czynnik w głównej mierze wpływa na ciągle rosnącą popularność licówek. Masa, którą wykorzystuje się w produkcji licówki może składać się z akrylu utwardzanego przez gotowanie bądź z wersji samopolimeryzującej, utwardzanej światłem. Z cennikiem można zapoznać się, odwiedzając stronę: https://soldent.pl/cennik-uslug.

Co istotne, założenie licówek akrylowych nie będzie możliwe, gdy pacjent cierpi na próchnicę, nawykowe obgryzanie paznokci, bruksizm (zgrzytanie zębami) bądź poważną wadę zgryzu.

Licówki akrylowe – Warszawa

Licówki są idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną każdego dnia szeroko się uśmiechać i pokazywać swoje piękne uzębienie, pozbawione wszelkich niedoskonałości. Często decydują się na nie osoby z diastemą (szparą pomiędzy jedynkami) czy z krzywymi zębami. Jest to zabieg cechujący się niewielką inwazyjnością, atrakcyjną ceną i co najważniejsze – niesamowitym efektem. Poprawia nie tylko wygląd danej osoby, ale także sprawia, że czuje się ona lepiej oraz zdecydowanie pewniej.

Decydując się na założenie licówek w Warszawie, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Nasi specjaliści to nie tylko lekarze posiadający niezbędne wykształcenie i doświadczenie w tej branży. To przede wszystkim pasjonaci stomatologii, którzy z chęcią pomogą pacjentom skutecznie poprawić komfort ich życia. Doradzą i dobiorą licówki akrylowe do uzębienia, a następnie bezboleśnie umieszczą je na zębach. Zabieg nie zajmuje dużo czasu, a efekt końcowy do złudzenia przypomina naturalne uzębienie. Właśnie z tych wszystkich względów na jego przeprowadzenie decyduje się coraz liczniejsza grupa osób. Zapoznaj się z naszą ofertą na stronie: https://soldent.pl/usluga/protetyka-3d/licowki.