akumulator
Kategorie:

Ranking akumulatorów AGN

W ostatnim czasie, coraz częściej można spotkać się z zastosowaniem technologii AGM do akumulatorów, które wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle i motoryzacji. Dlaczego właśnie tam i co sprawia, że technologia ta zyskuje na popularności? Dzięki jej zastosowaniu możliwe stało się osiąganie lepszych wyników dotyczących wydajności cyklicznej i szybszego ładowania akumulatorów, a do tego w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, obserwowalna jest ich znacznie mniejsza szkodliwości dla środowiska. Nowoczesna technologia, bezpieczna konstrukcja i łatwy montaż. Czym odznaczają się akumulatorów AGM i które z nich wybrać? Informacje na ten temat można znaleźć poniżej.

Czym charakteryzują się akumulatory z technologią AGM?

W akumulatorach AGM (Absorbent Glass Mat) zastosowana została technologia oparta na użyciu maty z włókna szklanego, której najważniejszym zadaniem jest zabezpieczenie sprzętu przed rozwarstwieniem się elektrolitu. Jednak oprócz tego, włókna szklane dzięki swojej budowie, a przede wszystkim dużej porowatości w bezpieczny sposób odprowadzają gazy powstające podczas pracy. Taka technologia powstała po to, aby sprostać wyższym wymaganiom elektrycznym nowoczesnych sprzętów. To właśnie dzięki niej akumulatory AGM są powszechnie wykorzystywanym w przemyśle, w tym w specjalistycznym sprzęcie ciężkim, w nowoczesnych pojazdach z systemem Start-Stop, a także w urządzeniach biurowych i domowych. Charakteryzuje je długi czas pracy, wygoda, wynikająca z bezobsługowości, wysoki poziom bezpieczeństwa konstrukcji, eliminującej ryzyko wycieku kwasu, jak również wysoka jakość wykonania. Warto jednak pamiętać, że na rynku dostępne są różne rodzaje akumulatorów AGM, aby więc ułatwić sobie wybór konkretnego modelu, poniżej przedstawiony został ranking akumulatorów AGM.

Ranking akumulatorów opartych na technologii AGM

  1. Akumulator Green Cell AGM VRLA 12V – na pierwszym miejscu w rankingu akumulatorów AGM znajduje się urządzenie przeznaczone do magazynowania energii o zastosowaniu komercyjnym. Najczęściej Green Cell AGM VRLA 12V spotkać można w zabawkach, systemach alarmowych, wózkach inwalidzkich, wózkach golfowych, kosiarkach, a także instalacjach fotowoltaicznych. 
  2. Akumulator Bosch S5A08 – na drugim miejscu w rankingu akumulatorów AGM znajduje się urządzenie przeznaczone do pojazdów pokonujących trasy na krótkich odcinkach. Jego niepodważalną zaletami są: długa praca nawet w niskich i wysokich temperaturach, odporność na wstrząsy, dobrze wypoziomowane natężenie przepływu prądu, odpowiednia moc rozruchowa i co niezwykle ważne – długa żywotność.
  3. Akumulator Centra Micro-Hybrid AGM Ck 700 – na trzecim miejscu w rankingu akumulatorów AGM znajduje się urządzenie dedykowane do wykorzystania na rynku wtórnym, które charakteryzuje się nowoczesnością, wytrzymałością, a do tego atrakcyjną ceną.
  4. Akumulator Varta Start-Stop Plus AGM – na czwartym miejscu w rankingu akumulatorów AGM znajduje się urządzenie do samochodów wyposażonych w funkcję Start-Stop.
  5. Akumulator Exide Micro-Hybrid AGM Ek700 – na ostatnim już miejscu w rankingu akumulatorów AGM znajduje się urządzenie wyprodukowane do pojazdów typu Micro-Hybrid.

Po więcej informacji dotyczących akumulatorów AGM warto udać się na stronę: https://terdeals.com/pl/ranking/1825/ranking-top-5-najlepszych-akumulatorow-agm.