rodzina
Kategorie:

Przemoc w rodzinie a Dom Samotnej Matki – jakie warunki trzeba spełnić?

Jeśli kobiecie lub dziecku grozi niebezpieczeństwo, czyli możliwe jest zagrożenie życia lub zdrowia, wówczas może ona zostać przyjęta do Domu Samotnej Matki w trybie natychmiastowym bez konieczności uzyskiwania skierowania. Kobieta może samodzielnie zgłosić się do ośrodka lub za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej. Jeśli kobieta zostanie przyjęta, Dom Samotnej Matki informuje starostę powiatu prowadzącego dom o przyspieszonych procedurach. Następnie do 14 dni od daty umieszczenia kobiety bez skierowania w domu, do starosty przesyłane są wszelkie niezbędne dokumenty.

Aby dowiedzieć się więcej na temat Domu Samotnej Matki i warunków przyjęcia, warto skorzystać z kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego w siedzibie zlokalizowanej w Łodzi. Pracownicy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i rozwieją wątpliwości dotyczące naszego Domu Samotnej Matki i kryteriów przyjęć.

Dom Samotnej Matki – pomoc, która ratuje życia

Każda ciężarna kobieta czy matka może znaleźć pomoc w Domu Samotnej Matki. Zakres pomocy, która jest udzielana, obejmuje wiele kluczowych sfer życia. Zapewniane są nie tylko schronienie i godne warunki bytowe, ale również opieka zdrowotna – w tym psychologiczna – a także pomoc w realizacji Indywidualnego Planu Usamodzielnienia się, dzięki któremu młoda mama może zacząć nowe, lepsze życie.

Pracownicy fundacji wiedzą, jaka pomoc samotnym matkom jest potrzebna. Wspierają ją we wszystkich obszarach – tych kluczowych, jak i mniej oczywistych. Pomagają wypracować nowe wzorce rodzinne, które zapewnią matce i dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz zaradności, a także umożliwią maluchowi zdrowy rozwój. W Domu Samotnej Matki można liczyć na pomoc specjalistów w zakresie nabywania umiejętności przydatnych w pracy oraz po prostu społeczeństwie, które pozwolą młodym mamom lepiej odnaleźć się w świecie na własną rękę.

Jaką pomoc dla samotnej matki otrzymują podopieczne?

Dom Samotnej Matki chce stwarzać przede wszystkim możliwości dla młodych mam pod względem własnego rozwoju wewnętrznego, jak i w różnych dziedzinach życia. Pracownicy wiedzą, jakie sprawy dotyczą i są kłopotliwe dla takich osób, dlatego oferują możliwość wsparcia nawet w kwestiach prawnych. Jednocześnie każdą mamę, która się zgłosi, traktują w pełni indywidualnie, bo wierzą, że jest to najlepsza odpowiedź na pytanie, jaka pomoc należy się samotnej matce. Każdy przypadek jest zupełnie inny, co sprawia, że różnią się także potrzeby podopiecznych, które z całych sił starają się zaspokoić.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia, otrzymasz je w Domu Samotnej Matki. Zakres pomocy wymieniony wyżej to nie jedyne kwestie, w których mogą Ci pomóc. Zgłaszając się do DSM, możesz w pełni na polegać na pracownikach placówki i liczyć na pełne zaangażowanie. Panuje tam inkluzywna, przyjazna atmosfera oraz duże zrozumienie, które pomogą Ci poradzić sobie z kryzysem, przez który przechodzisz.