przeprowadzka
Kategorie:

Jak zorganizować przeprowadzkę? Najlepsze wskazkówki

Przeprowadzki dla zdecydowanej większości są czasem pełnym emocji. Ekscytacja miesza się ze stresem, a momentami nawet bezradnością. Jednak zmiana miejsca zamieszkania nie musi być przekleństwem. Poniżej przedstawionych zostało kilka praktycznych porad, które pomogą uporać się z przeprowadzką mieszkania.

Sporządź listę rzeczy

Na kilka dni przed planowaną przeprowadzką warto zrobić listę rzeczy, które chcesz ze sobą zabrać. Sprawi to, że o niczym nie zapomnisz podczas pakowania. W trakcie sporządzania takiego spisu bez stresu możesz zastanowić się, jakie rzeczy faktycznie są Ci potrzebne, a których należy się pozbyć. Natomiast rozmyślanie nad ta kwestią już w trakcie pakowania może tylko przynieść niepotrzebny stres i zagubienie.

Wszelkie przedmioty, których nie potrzebujesz, możesz sprzedać. Takie rozwiązanie pozwoli Ci oddać niepotrzebne rzeczy w dobre ręce i jeszcze na tym zarobić. Drugą opcją jest przekazanie przedmiotów w dobrym stanie, z których już nie korzystasz, na zbiórki charytatywne organizowane w Twojej okolicy.

Zjedz jak najwięcej zapasów

Nie chodzi tutaj oczywiście o niezdrowe objadanie się, natomiast o zorganizowane planowanie posiłków. Przed przeprowadzką do przygotowywania posiłków staraj się używać tego, co masz w kuchni. Nie kupuj nowych produktów. Nie ma większego sensu w przewożeniu wielkich zapasów jedzenia, ponieważ po przeprowadzce z łatwością się w nie zaopatrzysz w sklepie.

Zadbaj o odpowiednie pakowanie

Zanim rozpoczniesz proces pakowania swoich rzeczy, musisz zaopatrzyć się w kartony, do których je włożysz. Znajdziesz je oczywiście w każdym sklepie budowlanym, jednak istnieje także bardziej ekologiczna i tańsza opcja. Wystarczy, że udasz się do supermarketu tuż po jego otwarciu i poprosisz pracowników o kartony, w których tego ranka przyjechała dostawa. W zdecydowanej większości sklepów nie będzie problemu z podarowaniem Ci kilku czy nawet kilkunastu kartonów. Powinieneś także pamiętać o taśmie klejącej i starych gazetach bądź folii bąbelkowej, którymi owiniesz delikatne przedmioty, aby uniknąć ich uszkodzenia.

Kolejność pakowania jest niezwykle istotnym aspektem podczas przeprowadzki. Należy zacząć od rzeczy, z których korzystasz najrzadziej. Na początku zapakuj sezonowe ubrania, koce i pościel oraz wszelkie dekoracje. Naczynia, ubrania czy kosmetyki, z których korzystasz na co dzień, zapakuj jako ostatnie. Wyposaż się w dobry marker do podpisania każdego kartonu.

Zabezpiecz meble

Meble stanowią często elementy najtrudniejsze do przetransportowania. W celu ich zabezpieczenia szczelnie zamknij i zabezpiecz taśmą wszystkie szuflady oraz wyjmij półki, jeśli jest to możliwe.

Poproś o pomoc firmę przeprowadzkową

Masz za małe auto lub po prostu nie masz czasu na kilkugodzinne jeżdżenie i przewodzenie wszystkich rzeczy do nowego miejsca? Zatrudnij do tego firmę zajmującą się przeprowadzkami mieszkań w Warszawie. Profesjonaliści zajmą się załadunkiem Twoich rzeczy, przetransportują je do wybranej lokalizacji, a tam wszystko rozładują. To pomoc, w którą warto zainwestować. Szczególnie docenisz ją w przypadku delikatnych oraz cennych sprzętów AGD i RTV, antyków czy dużych mebli.