barber
Kategorie:

Jak urządzić salon barberski?

Mężczyźni, którzy na co dzień noszą brodę z pewnością zdają sobie sprawę ile starań trzeba włożyć w jej pielęgnację, aby wyglądała dobrze. Na szczęście w obecnych czasach nie ma problemu ze znalezieniem osoby, która przy tej pielęgnacji pomoże wystarczy usiąść na fotel barberski do specjalisty, który strzyżeniem i pielęgnacją bród zajmuje się zawodowo. Nie tylko w Polsce, ale i na świecie zawód barbera uważany jest nie tylko za przysłowiowego “golibrodę”, ale przede wszystkim jako artystę, który potrafi wykonać najmodniejsze cięcia. To właśnie dlatego w ostatnich latach wzrosło zainteresowanie na szkolenie się w zawodzie barbera, dzięki czemu powstaje coraz więcej salonów barberskich. Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w takim salonie?

Salon barberski

Moda na barbering kilka lat temu przyszła do naszego kraju prosto ze Stanów Zjednoczonych, dlatego w wielu salonach można zobaczyć specyficzne ozdoby nawiązujące do tego kraju i ich kultury. Wystrój i tego rodzaju szczegóły są istotnym elementem, natomiast warto zadbać o resztę wyposażenia i przede wszystkim fotel barberski, który jest sercem całego salonu.

Barber shop, który przyciąga już na samym wejściu swoim wnętrzem to połowa sukcesu – drugie 50% odpowiada za profesjonalne usługi, z których klienci będą zadowoleni. Klient, przychodząc na wizytę pierwszy raz zwraca uwagę przede wszystkim na recepcję, dlatego warto będzie zainwestować w dobrej jakości ladę recepcyjną i najlepiej przyozdobić ją wzorami oraz grafikami związanymi z barberingiem, a następnie rzuca mu się w oczy fotel barberski.

Wyposażenie ma znaczenie – jak wybrać fotel barberski?

Podstawową rzeczą, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze fotela barberskiego jest fakt, iż do salonu będą przychodzić klienci różnego wzrostu dlatego koniecznie musi mieć możliwość regulacji wysokości, a także oparcia. Na rynku dostępne są modele z pompą hydrauliczną, która pozwala na szybkie i łatwe operowanie fotelem. Pozwoli to na swobodną pracę barbera i komfort klienta. Ważne jest również, aby fotel był obrotowy, ponieważ czasami trzeba podciąć brodę pod konkretnym kątem i światłem, dlatego barber powinien mieć pełną swobodę w ustawianiu konkretnych pozycji.

Biorąc pod uwagę warunki fizyczne mężczyzn i kobiet wiadome jest, że panowie odwiedzający barber shop w dużej większości będą dużymi, postawnymi mężczyznami dlatego dobrze jest zainwestować w fotel, który jest nie tylko mobilny ze względu na regulację, ale przede wszystkim wytrzymały. Mocne siedzisko wykonane z wysokiej jakości materiałów jest w tym przypadku niezbędne.

Trzecim kryterium, które warto brać pod uwagę przeglądając fotele barberskie jest ich design. Niektórzy właściciele salonów barberskich aranżując swój salon robili to w taki sposób, że najpierw projektowane było całe wnętrze, lustra, meble, ściany i tak dalej, a dopiero na samym końcu pod cały wystrój dobierany był fotel – pozwala to na idealne dopasowanie go do otoczenia i zaprojektowanie salonu w taki sposób, aby każdy element pięknie ze sobą współgrał.