zegarek męski
Kategorie:

Jak powinno się nosić zegarek?

Odpowiedź na pytanie, jak powinno się nosić zegarek, to dla pewnej części z nas odpowiedź prosta. Mowa tu dokładnie o tym, że różne osoby noszą zazwyczaj zegarek po stronie wewnętrznej na prawej ręce, bo zazwyczaj jest dominującą. Co równie istotne, strona wewnętrzna to ta preferowana ze względu na to, że wtedy szkiełko zegarkowe nie odbija światła na zewnątrz. Inne osoby nie mają tego typu dylematów, a zegarki mogą nosić dokładnie w ten sam sposób, choć w ich przypadku kluczowe znaczenie ma wygoda zerkania na tarczę zegarka lub na jego wyświetlacz.

Dlatego odpowiadanie na pytanie, jak nosić zegarek, to głównie kierowanie się moda lub własną wygodą i chyba dlatego wielu z nas odczytuje godzinę tak, by nie zerkać na tarczę w słońcu, bo w pewnych pozycjach trudno jest dostrzec te ważne informacje. Problem tkwi jedynie w tym, że czasy obecne to raczej smartfon w kieszeni niż zegarek na jednej z rąk, bo tak jest znacznie prościej, czyli po co ten odrębny zegarek, jeśli telefon pokazuje nam i datę, i godzinę, a nawet można go ustawić tak, by przypominał nam o czymś ważnym.

Nowoczesne technologie

Osoby myślące o tym, jak poprawnie nosić zegarek, zazwyczaj są posiadaczami drobiazgu, takiego jak smartwatch, czyli urządzenia, które da się połączyć z telefonem lub tabletem bezprzewodowo i w tym tkwi przewaga obecnie używanej technologii. Ludzie rzecz jasna wybierają modele, takie jak Tissot PRC 200, ale w jego przypadku najważniejszy jest ten sentyment powiązany z elegancją. Technologia znaczy rzecz jasna mniej, choć w sensie mechanicznym taki zegarek jest bliski ideałowi. Mowa tu o tym, że zamiast tworzyw i elektroniki mamy szlachetny metal i mechanizm, który to imponuje pod wieloma względami.

Zegarki tego rodzaju noszą modni mężczyźni, a nie nastolatkowie zafascynowani technologiami. Jednym słowem takie zegarki pasują do stylowych ubrań i na dokładkę kosztują nie mało. Problem tak jak zwykle tkwi w tym, że trzeba emocjonalnie dojrzeć do tego typu mody. Takie dojrzewanie rzecz jasna trwa latami i w tym nie ma nic zaskakującego, bo tylko nieliczni chcą być kojarzeni z garniturami, stylowymi koszulami i galanterią pasującą do mężczyzny na poziomie. Zdecydowana większość nurkuje w technologię i nie myśli, jak poprawnie nosić zegarek zaliczany do dość drogich i jednocześnie posrebrzanych.

Srebro

Eleganckie zegarki, takie jak Tissot PRC 200 to metal zaliczany do bardzo atrakcyjnych – pewna ilość detali w przypadku takiego zegarka jest wykonana ze srebra wysokiej próby. Nie każdy w ten konkretny sposób podchodzi do noszenia zegarka, bo tego typu ozdoby są kojarzone z istotnymi bankietami i z przyjęciami dla gości. Jednym słowem w otoczeniu pewnych ludzi dosłownie nie można się pokazać bez zegarka. Trzeba zainwestować w lepszego typu galanterię i co równie ważne trzeba się też nauczyć pokazywać takową, bo na przyjęciach zaliczanych do ekskluzywnych nie brakuje ludzi, którzy potrafią się poruszać w wytwornym ubraniu i eksponować przedmioty zaliczane do ekskluzywnych. Takie przedmioty są symbolem statusu społecznego i trzeba się w nich pokazać w tym lepszym towarzystwie.

Inne istotne prawdy

Pewni ludzie myślący o tym, jak poprawnie nosić zegarek i inną tego typu galanterię nawet zatrudniają ekspertów, którzy uczą poprawnego poruszania się w dość drogim garniturze, a nawet poprawnego zerkania na drogi zegarek w trakcie trwania przyjęcia. Takie szkolenie wydaje się być dziwnym, ale ktoś, kto zyskał fortunę niedawno, nie chce prezentować się dziwnie na tle innych bogatych znajomych. Istotnym jest też i to, że taki trener uczy wielu drobiazgów i niektórzy często korzystają z usług profesjonalistów tego typu.