smartfon
Kategorie:

Etui z klapką czy bez – jakie wybrać?

Wiele osób w momencie zakupu nowego telefonu waha się nad tym, czy korzystać z case’a. Wątpliwości dotyczą wyboru między zapewnieniem urządzeniu ochrony a możliwością prezentowania jego naturalnego wyglądu. Co istotne, zdecydowana większość opowiada się za kupnem etui. Jednak, czy lepszym rozwiązaniem będzie pokrowiec z klapką, czy bez? Na które rozwiązanie zdecydowanie bardziej warto się zdecydować?

Czy warto kupić etui do telefonu?

W dzisiejszych czasach kupno smartfona to nie lada wydatek. Te z najwyższej półki, na przykład marki iPhone czy Samsung to koszt przewyższający cztery lub pięć tysięcy złotych. W takim przypadku warto zrobić wszystko, aby zadbać o bezpieczeństwo telefonu. Ciężko nam przecież wyobrazić sobie wymianę tak drogiego urządzenia co roku. W celu zabezpieczenia smartfona stosujemy:

  • rozszerzoną gwarancję – w niektórych przypadkach przewiduje nawet wymianę uszkodzonego urządzenia na nowy model;
  • folię ochronną na wyświetlacz – zabezpieczy telefon głównie przed zarysowaniami. Rysy najczęściej przydarzają się wtedy, gdy telefon ląduje w kieszeni z innymi przedmiotami, na przykład z kluczami; 
  • szkło hartowane – zabezpiecza wyświetlacz w zdecydowanie większym stopniu niż sama folia. Pomoże zarówno przy rysach, jak i przy upadkach z niewielkiej wysokości. Wtedy może w tym wypadku dojść do sytuacji, w której zbije się szkło ochronne, a wyświetlacz pozostanie nienaruszony;
  • etui – dzięki niemu zabezpieczymy tylną część urządzenia zarówno przed rysami, jak i niektórymi upadkami. Co więcej, etui oprócz zapewnienia bezpieczeństwa, spełnia również funkcję estetyczną. Coraz częściej wybierając konkretny model pokrowca do telefonu, patrzymy właśnie na jego wygląd. Oferta jest tak szeroka, że możemy godzinami przebierać w propozycjach pod kątem na przykład kolorystyki, materiału czy, ogólnie mówiąc, designu. Użytkownicy iPhonów bardzo często dobierają swoje etui tak, aby nie zasłaniało loga nadgryzionego jabłka. Nic w tym dziwnego, przecież te urządzenia są tak drogie, luksusowe i prestiżowe, że chcemy się nimi chwalić.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby zakupiony telefon nawet po kilku latach wyglądał nieskazitelnie – etui na pewno pomoże Ci osiągnąć ten cel. Dzięki temu po 2-3 latach będziesz mógł sprzedaż urządzenie po zdecydowanie wyższej cenie niż mniej zadbane modele, na przykład z obtarciami na obudowie.

Niestety, niezależnie od producenta smartfonów nie możemy ufać odnośnie zapewnień, że obudowy telefonów same w sobie są niezwykle odporne. Nawet w topowych modelach upadek z 30 centymetrów na asfalt może zakończyć się całkowitym stłuczeniem ekranu.

Etui – zamykane czy nie?

Etui może być wykonane na przykład z:

  • silikonu,
  • ekologicznej skóry,
  • aluminium,
  • hartowanego szkła, 
  • tworzyw sztucznych.

Jeżeli Twoim głównym celem jest atrakcyjny design, najlepszym wyborem będzie etui materiałowe lub skórzane. W sytuacji, gdy priorytet dla Ciebie stanowi ochrona urządzenia, doskonały w tym zadaniu może się okazać case wykonany z silikonu.

Po głowie chodzi Ci pytanie: “etui z klapką czy bez?”, poniżej postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości.

Etui z klapką

Etui zamykane czy nie? Najpierw przeanalizujmy przykład zakupu pokrowca z klapką. To świetny sposób na zabezpieczenie za jednym zamachem zarówno przedniej, jak i tylnej części urządzenia. W zależności od modelu Twojego telefonu, część egzemplarzy posiada specjalne wycięcie umożliwiające sprawdzenie czasu bez konieczności uchylania klapki. Najczęściej wybierane jest przez osoby starsze, dla których to bardzo wygodne rozwiązanie. Tego typu pokrowce bardzo często zawierają również kieszenie, w których możemy schować chociażby dowód osobisty, prawo jazdy czy kartę bankową.

Etui bez klapki

Obudowa z klapką czy bez? Druga opcja wybierana jest przez użytkowników najczęściej. Pozwala na szybki dostęp do odblokowania urządzenia, sprawdzenia godziny bądź zerknięcia na powiadomienia. 

Zastanawiasz się, jakie etui do Realme 8 PRO stanowi najlepszą opcję? Teraz wiesz już, jakie są możliwości, a konkretną decyzje musisz podjąć według własnych preferencji. Najlepiej w tym przypadku połączyć dwie kwestie, a więc wybrać etui, które będzie zarówno zabezpieczeniem telefonu, jak i stanie się do niego stylowym dodatkiem.