dach
Kategorie:

Dlaczego warto zbudować zadaszenie z poliwęglanu?

Budując taras we własnym ogrodzie, często zastanawiamy się, czy wykonać jego zadaszenie, a także, z jakiego materiału powinno ono być zrobione. Jak znaleźć równowagę pomiędzy jakością a ceną, a także pomiędzy wytrzymałością a estetyką? Bezsprzecznie, zadaszona wersja tarasu będzie znacznie praktyczniejsza w użytkowaniu- będzie można spędzać czas w tym miejscu nawet podczas opadów deszczu. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest często wybierane zadaszenie z poliwęglanu. Poznań to miasto, w którym zostało już zrealizowanych wiele takich projektów. Czy to rzeczywiście sprawdza się w praktyce?

Warto przyjrzeć się temu materiałowi trochę bliżej

Rozwiązanie to stanowi niejako pewien złoty środek. Poliwęglan obecnie masowo stosuje się do wykonywania przydomowych szklarni. To doskonała alternatywa chociażby dla litego szkła i jednocześnie rozwiązanie stosunkowo tanie. Poliwęglan to nic innego jak tworzywo sztuczne, które ma parametry lepsze od parametrów szyb szklanych jeśli chodzi o trwałość. Jest to też tworzywo znacznie wyprzedzające swoimi parametrami zwykły pleksiglas, który również miał zawsze swoich zwolenników i który również był wykorzystywany jako zadaszenie. W praktyce, poliwęglan rzeczywiście jest twardy niczym aluminium, a jednocześnie przezroczysty, co pozwala przepuszczać spore ilości światła. Lekki, a jednocześnie wytrzymały, dostępny jest w panelach o różnych rozmiarach w wersji całkowicie gładkiej i przezroczystej oraz kanalikowej.

Warto także zauważyć, że jest to materiał polecany nawet do samodzielnej instalacji – łatwo poddaje się obróbce nawet z wykorzystaniem amatorskich elektronarzędzi. Doskonale radzi sobie z wiatrem, nie kruszy się oraz nie ulega odkształceniom nawet w wysokich temperaturach.

Dlaczego warto wykonać zadaszenie z poliwęglanu – Poznań ma już wiele takich realizacji

Wszystkie te charakterystyczne cechy poliwęglanu sprawiają, że będzie on idealnym materiałem do wykonania zadaszenia tarasu. Przede wszystkim ze względu na:

  • Jego estetyczny wygląd, który można przyrównać do tafli szkła. Jednocześnie, poliwęglan na pewno nie ulegnie stłuczeniu podczas ewentualnego gradu – jest więc znacznie praktyczniejszy od szkła.
  • Lekkość powstałej w ten sposób konstrukcji. Nie trzeba się martwić o to, czy przygotowane drewniane wsporniki utrzymają zadaszenie z poliwęglanu gdyż trudno o lżejsze rozwiązanie.
  • Fakt, że bardzo dobrze przepuszcza światło, ale tez jeśli nie chcemy, aby słońce zbytnio nas raziło – możemy zdecydować się na wersję kanalikową.
  • Łatwość montażu – trudno o materiał prostszy w obróbce, który montuje się bez strachu o ewentualne stłuczenie.
  • Fakt, że poliwęglan doskonale zatrzymuje deszcz oraz wiatr i ochroni taras przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.
  • Nie wymaga zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych czy pielęgnacyjnych. Będzie trwalszy od materiału czy tkaniny i niezmiennie może cieszyć nasze oczy przez wiele lat.
  • Jest to produkt w bardzo dobrej cenie. Nie musimy więc wydawać bardzo dużych kwot pieniędzy na to, aby takie zadaszenie wykonać i móc się nim cieszyć.