pogrzeb
Kategorie:

Co wchodzi w skład usługi pogrzebowej?

Organizacja pogrzebu dla osób, które straciły bliską osobę, nie jest prostym zadaniem. Aby choć trochę ułatwić ten trudny czas, zakłady pogrzebowe oferują kompleksowe usługi umożliwiające przygotowanie całej ceremonii pochówku.

Aby zorganizowanie uroczystości pogrzebowej było możliwe, musisz stanąć przed trudnym zadaniem dla osoby pogrążonej w żałobie, jakim jest nim załatwienie wszelkich formalności. Należy uzyskać akt zgonu czy chociażby pozwolenie uprawniające do pochowania zmarłego. Zakłady świadczące usługi pogrzebowe w Szczecinie zapewniają pomoc w dopełnieniu formalności i zdobyciu wszystkich potrzebnych dokumentów ze szpitali, kościołów, urzędów czy cmentarzy.

Co zalicza się do usług pogrzebowych? Szczecin

Pierwsze działania, które podejmuje firma po dopełnieniu formalności, są odbiór ciała i jego transport ze wskazanego miejsca do danego zakładu pogrzebowego. Usługa obejmuje także zapewnienie miejsca w chłodni, gdzie nieboszczyk przechowywany jest do momentu pogrzebu.

Tuż przed uroczystością pogrzebową należy wykonać odpowiednie przygotowanie ciała, aby pożegnanie z nim było jak najmniej bolesne. Oznacza to zapewnienie nieboszczykowi korzystnego wyglądu. Powinien wyglądać, jakby po prostu spał. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy kilka działań, które doprowadzą do takiego stanu, takich jak mycie, golenie, wykonanie makijażu czy uczesania. Ważny jest także odpowiedni ubiór. W sytuacji, w której do śmierci doszło w wyniku tragicznego wypadku, należy także odpowiednio zatuszować wszelkie rany i objawy wczesnego rozkładu tkanek. Pomocne będą poprawa kolorytu skóry czy odpowiednie ułożenie zwłok.

Pochówek jest najważniejszym elementem kompleksowej usługi świadczonej przez zakład pogrzebowy. W zależności od praktykowanej przez zmarłego wiary może być zorganizowany w obrządku katolickim bądź w innym. Wyróżniamy dwa rodzaje uroczystości pogrzebowej: klasyczny pochówek, gdzie ciało zmarłego umieszczane jest w trumnie bądź pochówek z kremacją. W Polsce najczęściej spotykamy się z pierwszą formą, w której ciało kładzie się w grobie. Jednak coraz częściej można być świadkiem pogrzebu, gdzie w grobie umieszcza się prochy. Jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze i bardziej ekologiczne. Usługi pogrzebowe w Szczecinie zapewniają możliwość przeprowadzenia obu rodzajów pochówku w zależności od woli zmarłego lub jego rodziny.

Każdy pragnie, aby bliska mu osoba została godnie pożegnana. Dlatego coraz większą uwagę zwraca się na oprawę ceremonii. W skład usługi pogrzebowej wchodzi zapewnienie odpowiedniej muzyki i kwiatów. Wiązanki oraz wieńce przygotowywane przez zakład pogrzebowy cechują się dbałością o szczegóły. Piękna uroczystość pozwala bliskim dać choć trochę ukojenia i pozwolić im odczuć, że zapewnili ukochanej osobie godny pochówek.

Usługi pogrzebowe, Szczecin – pozwól sobie pomóc

Dla osoby pogrążonej w żałobie organizacja pogrzebu stanowi ogromne wyzwanie i wiąże się z ciągłym stresem. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług oferowanych przez zakłady pogrzebowe. Dzięki temu żaden z elementów ceremonii nie zostanie pominięty, a bliscy zmarłego będą mogli w spokoju przeżywać żałobę, wzajemnie się wspierając.