dieta
Kategorie:

Dieta pudełkowa – czy warto?

W poniższym artykule dowiesz się na czym polega dieta pudełkowa. Wyjaśnimy również, jaki może mieć ona wpływ na odchudzanie. 

Na czym polega dieta pudełkowa?

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zakup diety pudełkowej. Ta usługa polega na dostawie cateringu pod same drzwi. To niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ możemy ją zamówić nie wychodząc z domu, a zostanie do niego również dostarczona! Dieta pudełkowa przybiera różną formę, ale najczęściej oferowana jest w ramach 5ciu pełnowartościowych posiłków dziennie. Bogata jest zarówno w warzywa, owoce jak i mięso, ryby czy jaja.

Pamiętaj, że dieta pudełkowa nie musi być tym samym co catering dietetyczny. Może więc spełniać założenia niskiej kaloryczności, ale może również mieć na celu utrzymanie wagi, bądź rozbudowanie masy mięśniowej. Każda firma zajmująca się dietą pudełkową oferuje kilka możliwości pod kątem kaloryczności. Dzięki temu możemy dopasować konkretny pakiet do naszych indywidualnych potrzeb. Co więcej, firmy cateringowe dają również możliwość wykluczenia konkretnych produktów z diety, na przykład w sytuacji kiedy jesteśmy na coś uczuleni. Wiele firm z tej branży oferuje również możliwość zamiany bądź wyboru posiłków. To bardzo wygodna forma, gdyż każdemu z klientów prędzej czy później zdarzyłby się posiłek, który kompletnie nie wpasowywałby się w jego smaki.

Dzięki wyborowi łatwiej jest utrzymać swoje postanowienia i dążyć do osiągnięcia wymarzonego celu. Kolejną zaletą zdecydowania się na dietę pudełkową jest różnorodność posiłków. Nie doświadczymy tutaj nudy, gdyż menu zmienia się z tygodnia na tydzień, a posiłki powtarzają się niezwykle rzadko. To idealna forma, aby próbować nowych rzeczy i przełamywać dotychczasowe uprzedzenia. Decydując się na catering zyskujemy rownież masę wolnego czasu. Nie musimy przecież chodzić na zakupy spożywcze, nie poświęcamy również czasu na gotowanie. Będzie to więc idealna opcja dla osoby, która bardzo dużo pracuje i szkoda jej wolnego czasu na spędzenie go w kuchni. Jest to również ogromna wygoda dla osób, które po prostu nie lubią bądź nie potrafią gotować. 

Czy dieta pudełkowa – czy warto?

Wiele źródeł podaje, że dieta pudełkowa to jedna z najlepszych opcji ku temu, aby zrzucić zbędne kilogramy. Zastanawiasz się z czego to wynika? Chodzi tutaj głównie o dowolność w wyborze kaloryczności cateringu. Zanim to zrobimy, powinniśmy najpierw obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Możemy to zrobić poprzez kalkulatory dostępne w Internecie. Dzięki temu dowiemy się, jakie jest nasze dzienne zapotrzebowanie.

Jeżeli naszym celem jest utrzymanie wagi – powinniśmy spożywać właśnie około tyle kalorii ile wykaże kalkulator. W przypadku gdy chcemy schudnąć, na start wystarczy odjęcie około 200 kcal. Analogicznie w sytuacji gdy zamierzamy rozbudować swoją masę mięśniową, powinniśmy zacząć od dodania 200 dodatkowych kcal do obecnego zapotrzebowania. Dodanie na przykład 1000 kcal bądź więcej będzie skutkowało oczywiście szybkim wzrostem wagi, lecz w większości będzie to wtedy woda bądź tłuszcz, a zależy nam przecież głównie na zwiększeniu objętości samych mięśni, co jest dość powolnym procesem, do którego należy dążyć stopniowo i trzeba uzbroić się w cierpliwość. 

Dieta pudełkowa w momencie kiedy wybraliśmy odpowiednio niską kaloryczność zdecydowanie pomoże nam schudnąć. W tym przypadku odpada nam obowiązek liczenia kalorii na własną rękę. Sukcesywnie każdego dnia będziemy na deficycie kalorycznym, gdzie nie ma innej możliwości jak utrata wagi. Oczywiście ten proces również przebiega powoli, a łączny czas trwania będzie zależał od aktualnego poziomu tkanki tłuszczowej i wagi. Dieta pudełkowa wspiera więc konsekwentność w dążeniu do celu. Przepyszne i gotowe posiłki ułatwiają proces odchudzania i sprawiają, że wbrew wszelkim pozorom może on się stać przyjemny! Na catering można zdecydować się niezależnie od wieku i płci, w każdym przypadku będzie świetnym rozwiązaniem, które wspiera zarówno naszą formę, jak i zdrowie.

Jeśli chodzi o dietę pudełkową, Wrocław jako jedno z większych miast w Polsce może poszczycić się wieloma firmami oferującymi pyszne dania dietetyczne wraz z dowozem. Trzeba jednak pamiętać, że wybierając dietę pudełkową we Wrocławiu – opinie klientów danego dostawcy mają bardzo duże znaczenie.